تارا ترلینگر متخصص ارتباطات صلیب سرخ می گوید: بسیاری از مردم فکر می کنند که اگر شما اخیرا یک تتو زده باشید نمی توانید خون خود را اهدا کنند. این موضوع لزوما درست نیست. در بعضی ایالت های آمریکا اگر شما در یک سالن بهداشتی و مورد تایید دولت تتو زده باشید می توانید خون خود را اهدا کنید و در ایالت های دیگر در صورت گذشتن ۱۲ یا ۴ ماه از زمانی که تتو زده اید، می توانند از شما خون بگیرند. برای مثال صلیب سرخ در یک رویداد با تاریخ مشخص از کسانی که تتو دارند می خواهد تا خون خود را اهدا کنند و اهدا کنندگان می توانند در یک مسابقه نقاشی که به فرد اول یک کارت هدیه ۷۵ دلاری داده می شود، شرکت نمایند.

در ایران نیز شما می توانید پس از گذشت یک سال از تتو زدن، خون خود را اهدا کنید. دکتر زیدی معاون فنی انتقال خون استان تهران می گوید افرادی که حجامت یا تاتو کرده باشند به مدت یک سال از اهدای خون معاف هستند؛ چرا که احتمال آلودگی در آنها وجود دارد و پس از گذشت یک سال می‌توانند برای اهدای خون اقدام کنند.

 

اهدای خون فرد دارای تتو چگونه است؟

اهدای خون فرد دارای تاتو

منبع:اینکی

 

اهدای خون فرد دارای تتو:

اما شما باید بدانید که وارد شدن فلزات سنگینی و یا هر مواد دیگر که در برخی از رنگ های تتو موجود است، باعث می گردد تا سیستم ایمنی بدن ضعیف شود و بدن شما در برابر ویروس ها آسیب پذیرتر گردد. همچنین اگر شما در یک سالن تاتو غیر بهداشتی تتو زده باشید ممکن است به بیماری های مختلفی از جمله هپاتیت B و C، ویروس از بین برنده ایمنی بدن HIV و یا هر بیماری دیگر مبتلا شوید و با این وجود خون دادن با خالکوبی امکان پذیر نیست. شما قبل از تتو زدن در یک سالن باید از بهداشتی بودن مواد و وسایل مورد استفاده آن ها مطمئن شوید.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *